Ogłoszenia duszpasterskie

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

 03.12.2023 r.

                       I NIEDZIELA ADWENTU 

1/ Rozpoczynamy Adwent – nowy rok liturgiczny. Czas przygotowania na święta Narodzenia Pana i powtórne przyjście Chrystusa. To także czas modlitwy o trzeźwość.

2/ W PONIEDZIAŁEK wspominamy św. Barbarę. O 10,00 uroczysta Eucharystia w intencji Górników i ich Rodzin. Modlić się będziemy o bezpieczeństwo i opiekę Patronki w trudnej i odpowiedzialnej pracy – pamiętając w modlitwie także o zmarłych Pracownikach przemysłu wydobywczego. Zapraszam wszystkich Parafian! Natomiast Dyrekcja naszej Szkoły Podstawowej zaprasza Brać Górniczą na tradycyjną Akademię, bezpośrednio po zakończeniu liturgii. W PONIEDZIAŁEK nie będzie wieczornej Mszy świętej o 17,30.

3/ We WTOREK po Mszy spotkanie FZS.

4/ Adwent to czas Mszy roratnych, ku czci Matki Bożej. W tym roku na Roraty, sprawowane trzy razy w tygodniu, zapraszamy we WTORKI i CZWARTKI o 17,30. Po Eucharystii tradycyjna scenka dla dzieci, przygotowana przez Diakonię św. Jana Pawła II. Drodzy Rodzice, pomóżcie Waszym dzieciom doświadczyć religijnego charakteru tego okresu. Przygotujcie wraz z nimi lampiony. Natomiast PIĄTKOWE Msze roratne przy świecach dedykujemy zasadniczo Młodzieży i Dorosłym – choć, oczywiście, rodziny z dziećmi są mile widziane. Zgodnie z postulatami Wiernych, wieczorna Msza sobotnia będzie liturgią niedzielną.

5/ Podczas Mszy w najbliższy CZWARTEK poświęcimy medaliki dzieci przygotowujących się do pierwszej lub wczesnej Komunii świętej.

6/ W PIĄTEK Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od 17,10 śpiewany Godzinki.

7/ Polecamy czasopisma religijne. Można nabywać świece wigilijne, zaś w przyszłą niedzielę zaopatrzymy się w opłatki.  

8/ W dzisiejszą NIEDZIELĘ rozpoczynamy DUSZPASTERSKĄ WIZYTĘ RODZIN. Od 14,00 odwiedzę Mieszkańców Cichego Kącika, od numeru 33 do 39 (nieparzysta), następnie mieszkańców ulicy Dąbrowa od 42 do 12 (parzysta). W przyszłą SOBOTĘ Cichy Kącik, nr 1-31, (początek od 9,00). Szczegółowy plan odwiedzin w gablocie i na stronie internetowej.

9/ Dziękujemy za posprzątanie świątyni. W SOBOTĘ o 9,00 zapraszam Mieszkańców z Ruchu Oporu: 63, 65, 69, 69a, 71a, 73, 73a, 75, 77, 79. Młodzież dezynfekuje ławki o 9,30.

Zapowiedzi wydarzeń:

– SOBOTA, 9,00, Sanktuarium św. Walentego w Bieruniu Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Radnych Powiatowych.

– PONIEDZIAŁEK, 11 grudnia godz. 19,15, sala nr 1 – Spotkanie Grupy Inicjatywnej Orszaku Trzech Króli.