WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

                   

22.11.2020 r. 

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

Internetowa transmisja Mszy z naszej świątyni dla osób chorych:

http://sblinternet.pl/kamery/koci-mbuch-w-bojszowach-nowych-170

1/ Przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla. Po zakończeniu Mszy świętej, odmówimy Akt poświecenia Rodziny Ludzkiej Chrystusowi Królowi. Spełniając pozostałe warunki, można zyskać dzięki temu odpust zupełny. Kolektę ofiarujemy na potrzeby Archidiecezji.

2/ Dzisiaj także, podczas Mszy o 10,30, podziękujemy Chrystusowi Królowi za wszystkich Parafian, angażujących się w liturgię. Pamiętajmy w modlitwie o szafarzach, członkach Diakonii Symeona, o lektorach i ministrantach. Budźmy i pielęgnujmy powołania do tej służby.

3/ Przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za Zmarłych. Warunkiem jest nawiedzenie cmentarza, przyjęta Komunia, modlitwa w intencjach Papieża, wolność od przywiązania do grzechu. W naszej świątyni kontynuowana będzie modlitwa różańcowa za Zmarłych. Zapraszamy przez cały miesiąc, od wtorku do piątku na 17,00, zaś w  ŚRODĘ po Mszy o 7,00.

4/ Zgodnie z przepisami sanitarnymi, obowiązującymi do niedzieli 29 listopada włącznie, w sprawowanej tutaj liturgii, może uczestniczyć 48 osób. Wejściówki zamawiamy telefonicznie w CZWARTEK od 19,00 do 20,00  lub pobieramy w PIĄTEK od godz. 8,00 w kościele. Są przypisane do określonej godziny Mszy. Można usiąść przed dowolnym numerem.

5/ Zelatorzy Róż Różańcowych proszeni są o odebranie potwierdzonych książeczek. Dziękuję za złożone ofiary, które zamierzamy przeznaczyć na remont organów.

6/ W zakrystii są dostępne świece na stół wigilijny – w cenie 5 lub 12 złotych. Są także do odebrania zamówione materiały roratnie dla dzieci.

7 /Dziękuję  za gruntowne posprzątanie świątyni. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła przejmują członkowie Wspólnoty Logos. Dziękuję także Panom za oczyszczenie piwnicy.

8/ Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, ze względów sanitarnych nie odbędą się tegoroczne odwiedziny duszpasterskie – wyjątkiem od tej reguły będzie poświęcenie nowych domów i zaproszenia związane z pilną potrzebą kontaktu duszpasterskiego, skierowane osobiście do proboszcza. W związku z tym, od stycznia, podczas tygodniowych Mszy świętych, polecać będziemy Bogu rodziny zamieszkujące przy określonej trasie kolędowej. W syntetycznej homilii poinformuję Parafian o zamierzeniach duszpasterskich. W grudniu zostanie przekazany Mieszkańcom specjalny list, poświęcony wspomnianym zagadnieniom.

9/ Jest do nabycia Gość Niedzielny oraz Mały Gość dla najmłodszych. Czytajmy!

Zapowiedzi wydarzeń:

W SOBOTĘ, 28 listopada, Stowarzyszenie Dobro Bez Granic oraz Firma Fedrecht organizują zbiórkę złomu na sfinansowanie leczenia ciężko chorego Maćka Cieślika z Jankowic. Dziecko cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Złom prosimy wystawić przed swoja posesją. Od godz. 8,00 ulicami Bojszów Nowych i Świerczyńca przejadą oznakowane samochody, zabierające przygotowane surowce. Dokładny plan odbioru zamieszczono na plakatach. 

 

 

PILNA INFORMACJA DUSZPASTERSKA

 

W związku z lawinowym wzrostem zachorowań na SARS-COVID 19 oraz zarządzeniami państwowych władz sanitarnych, począwszy od soboty 7 listopada, zostają wprowadzone następujące regulacje zasad posługi i życia religijnego w Parafii NMP Uzdrowienia Chorych w Bojszowach Nowych:

 

1/ We Mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele mogą uczestniczyć maksymalnie 48 osób. W ławkach, przy numerach może siedzieć zasadniczo jedna osoba (dopuszcza się zasiadanie obok siebie rodzica z malolenim dzieckiem, przy czym każda osoba musi posiadać numerowaną wejściówkę na okresloną Mszę). Wchodząc do kościoła zajmujemy ławki od pierwszych do ostatnich. Nie ma miejsc stojących!!.

Począwszy od SOBOTY 7 listopada, na WSZYSTKIE Msze niedzielne obowiązują pobierane w PIĄTEK o 8,00 wejściówki. Dla osób ZAMAWIAJĄCYCH intencję danej Mszy rezerwujemy miejsca od 1-5 (nie trzeba pobierać na nie wejściówek).

2/ Przypomina się o aktualności dyspensy Arcybiskupa katowickiego zwalniającej z obowiązku niedzielnego udziału we Mszy osób zagrożonych zdrowotnie bądź przeżywających poważny lęk przed zakażeniem. Korzystających z dyspensy obowiązuje pobożny udział w transmisji liturgii.

3/ Nadal pozostają w mocy dotychczasowe ustalenia dotyczące masek, dezynfekcji rąk, zasad przyjmowania Komunii, zbierania ofiar itd.

4/ Zawiesza się WSZYSTKIE spotkania formacyjne odbywające się dotąd w salkach i kościele, zarówno z udziałem dorosłych, jak dzieci i młodzieży. Nie dotyczy to jedynie katechez przed chrztem.

 

5/ Do odwołania wstrzymuje się odwiedziny Chorych z Komunią (poza sytuacjami znaczącego  pogorszenia zdrowia).

 

Proszę usilnie o wspólną, RODZINNĄ  modlitwę różańcową o 20,30

 

                     Przedstawione zasady obowiązują do odwołania.

 

 

MBUCH Kamera Online

Porządek Mszy Świętych

Msze św. niedzielne: 

8.00, 10.30, 16.00 

sobota: 17.30


Msze św. w tygodniu:  

pn, wt, czw, pt: 17.30 

śr: 7.00

Hasło roku 2019/2020

Wielka tajemnica wiary

„[…] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał” (J 6, 29)


Licznik

Liczba wyświetleń strony:
166056