Wiadomości duszpasterskie

24.10.2021 r.

XXX NIEDZIELA ROKU

 

1/  Dzisiejszą kolektę ofiarujemy na potrzeby misji i misjonarzy – rozpoczynamy bowiem tydzień misyjny. Za tydzień wesprzemy Parafię. Natomiast specjalna kolekta w Uroczystość Wszystkich Świętych przeznaczona będzie na planowaną rozbudowę cmentarza.

2/  Trwa październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Przypominamy, że Msze w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki sprawujemy po różańcu, czyli około 18,00.

3/ W kancelarii można rezerwować terminy Mszy, sprawowanych we wszystkich intencjach, w roku 2022. Kancelaria zaprasza od poniedziałku do piątku, bezpośrednio po Mszach wieczornych.

4/ Koronka do Bożego Miłosierdzia we WTOREK o 17,15, zaś o 19,00 przybywa na Probostwo Diakonia św. Wincentego a Paulo, czyli Zespół Charytatywny. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w posługę tej grupy!

5/ W CZWARTEK o 17,30 Różaniec i Msza szkolna. W tym dniu prosimy dzieci o przebranie się w strój wybranego świętego i przybycie w tym stroju na Różaniec i Mszę. W ten sposób przygotujemy się na nadchodzącą Uroczystość Wszystkich Świętych.

6/ W PIĄTEK kolejna Eucharystia za Zmarłych, którzy odeszli w październiku, na przestrzeni minionych 25 lat.  

7/ Dziękuję Osobom z ulicy Trzcinowej, które posprzątały świątynię. Wszystkich pozostałych Mieszkańców z Trzcinowej zapraszamy w SOBOTĘ na 9,00.

8/ W zakrystii u Pana Kościelnego składamy wypełnione książeczki Róż Różańcowych oraz kartki wypominkowe za Zmarłych.

9/  Zachęcam do zaopatrzenia się w  nowy numer Gościa Niedzielnego. Otrzymaliśmy także najnowszy Mały Gość dla dzieci.

10/ Odpowiadając pozytywnie na prośby Parafian, zakupiliśmy bezpieczną kropielnicę bezdotykową, ustawioną w przedsionku świątyni. Z uwagi na sytuację epidemiczną, począwszy od dzisiejszej niedzieli, wstrzymuje się przekazywanie znaku pokoju przez podanie ręki.

Zapowiedzi wydarzeń:

- Odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną – SOBOTA, 6 listopada, od 9,00.

MBUCH Kamera Online

Porządek Mszy Świętych

Msze św. niedzielne: 

8.00, 10.30, 16.00 

sobota: 17.30


Msze św. w tygodniu:  

pn, wt, czw, pt: 17.30 

śr: 7.00

Hasło roku 2019/2020

Wielka tajemnica wiary

„[…] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał” (J 6, 29)


Licznik

Liczba wyświetleń strony:
5595