Chór Parafialny

Chór “Gloria” Parafii Najświętszej Marii Panny w Bojszowach Nowych jest jednym z najprężniej rozwijających się chórów parafialnych w archidiecezji katowickiej. Jego członkowie rekrutują się najczęściej z byłego chóru dziewczęcego Gwiazdeczki, którym kierowała ówczesna katechetka miejscowej szkoły, Helena Kołtowska. Ks. Andrzej Kołek, po objeciu parafii, zorganizował spotkanie dawnych ministrantów, a następnie byłych Gwiazdeczek . Efektem spotkania stało się zawiązanie chóru parfialnego, którym kierowała przez pewien czas Maria Fijoł. Chór mieszany „Gloria”, rozszerzony o nowych członków, powstał w listopadzie 2016 roku;  jego prowadzenie objął Wojciech Gwiszcz.    


Zespół liczy około 25 osób w różnym wieku, które spotykają się na cotygodniowych próbach (wtorki, godz. 19.00-21.00). Ponadto, dwa razy w roku, chórzyści uczestniczą w kilkudniowych warsztatach wokalnych, odbywających się najczęściej w górach. Zespół ubogaca swoim śpiewem przede wszystkim uroczystości parafialne i gminne, prezentując repertuar religijny i świecki kompozytorów różnych epok.

 

Od października 2020 roku dyrygentem chóru jest Karolina Pukowiec - absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki w dwóch specjalnościach: Teoria muzyki oraz Dyrygentura chóralna.  W styczniu 2021 roku chór po raz pierwszy uczestniczył w konkursie, zdobywając Srebrne Pasmo na XVI Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie.

 

 

MBUCH Kamera Online

Porządek Mszy Świętych

Msze św. niedzielne: 

8.00, 10.30, 16.00 

sobota: 17.30


Msze św. w tygodniu:  

pn, wt, czw, pt: 17.30 

śr: 7.00

Hasło roku 2019/2020

Wielka tajemnica wiary

„[…] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał” (J 6, 29)


Licznik

Liczba wyświetleń strony:
14420